1985 yılında Bursa da Güneş plastik SANAYİ adı altında kurulan firmamız, kuruluşunun ilk yıllarında oto yan sanayi,traktör yedek parçaları ve plastik fason baskılar yaparak faaliyetlerine başlamıştır.

Zamanla artan ürün çeşitliliğine paralel olarak 2011 yılında Arıcılık sektörüne yönelerek bu sektörde bir çok yenilikçi çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Plastik kovan tabanları,uçuş tahtaları ve plastik ızgaralar ile sektöre giriş yapan firmamız sürekli kendini yenileyerek,kalitesini geliştirerek müşterilerinin çözüm ortağı haline gelmiştir.

Üretimlerini son sistem plastik enjeksiyon makinalarında gerçekleştirip, müşteri memnuniyetini ön planda tutma politikası ile faaliyetlerini sürdüren firmamız daha sonra SİMECS adı altında markalaştırmış ve markalaşma çalışmalarına da hız vermiştir.

SİMECS markası ile yurtiçi ve yurtdışı satış ağını genişleten firmamız büyüme trendini her geçen yıl daha da hızlandırarak arıcılık sektöründe lider marka olmayı hedeflemektedir.

Başta plastik ekipmanlar olmak üzere;

Arıcılık el aletleri,Kovanlar,Arıcı kıyafetleri,Körükler ve bal süzme makinalarını da satış grubuna dahil ederek üretim ve satış yelpazesini günden güne büyütmüştür…

Günümüz itibarıyla başta Balkan ülkeleri olmak üzere,Ortadoğu ülkeleri ve Avrupa’ya da ihracat gerçekleştiren firmamız, günden güne artan ihracaat ivmesiyle ülke ekonomisine de katkıda bulunmayı hedeflemektedir…